ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ
Головне управління ДСНС України у Харківській області вкрай стурбоване станом, що склався з травмуванням і загибеллю дітей внаслідок нещасних випадків.
Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків.
Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека
Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, електричними приладами, невідомими предметами, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Не залишайте дітей без нагляду!
Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.
Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!
З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, запобігання випадкам дитячого травматизму і загибелі дітей, дотримання порядку повідомлення та обліку нещасних випадків, проведено аналіз стану профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей у дошкільному навчальному закладі, який показав, що колективом закладу проводиться певна робота з цього питання. У відповідності до нормативно-правових документів ведеться документація, навчальний заклад забезпечений нормативно-правовими документами. Своєчасно було видано накази про організацію роботи із запобігання дитячого травматизму в дошкільному закладі в осінній, зимовий, весняний та літній періоди, про підсумки роботи закладу щодо запобігання дитячого травматизму. Щоквартально проводиться аналіз статистичних даних щодо травмування дітей під час навчально-виховного процесу. Згідно з графіками проводяться інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної безпеки. Впродовж року видаються пам’ятки для батьків щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят та відпусток батьків в літній період.
Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядаються на нарадах при завідувачі, педагогічних радах, також розглядаються і питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності малюків під час освітньо-виховного процесу, аналізується робота колективу з даних питань.
З метою запобігання дитячого травматизму та безпеки життєдіяльності проводяться наступні види контролю
-адміністративно-громадський контроль за станом з охорони праці, дотриманням правил пожежної безпеки (щомісячно), за проведенням та реєстрацією інструктажів з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки (щоквартально), за проходженням медогляду працівниками (2 рази на рік);
-попереджувальний контроль за створенням умов щодо безпеки життєдіяльності дітей та запобіганням дитячого травматизму у групах (щомісячно), обсягу знань дітей з пожежної безпеки (щоквартально).
Для поліпшення обізнаності батьків розглядається питання запобігання дитячого травматизму та кишкових захворювань. У батьківських куточках оновлюється інформація щодо попередження різних видів травмування дітей, рекомендації для батьків щодо виховання у дітей відповідальності за свою безпеку.
У кожній групі вихователі поповнюють куточки з безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки, особистої гігієни та здорового способу життя. Зроблено папки - пересувки для батьків з питань основ безпеки життєдіяльності дітей.
Впродовж року були проведені наступні форми роботи з дітьми: щомісячно у групах дошкільного віку проводились заняття щодо запобігання дитячого травматизму, заходи по ознайомленню дітей з правилами дорожнього руху, а один раз на тиждень у другій половині дня в усіх групах проводьтся бесіди та розваги щодо запобігання та профілактики дитячого травматизму.
Під час Тижня безпеки проводяться заходи щодо безпеки життєдіяльності дітей та запобіганням дитячого травматизму: заняття із закріплення правил безпечної поведінки в природі, пожежної безпеки, безпеки на дорогах, безпеки в побуті тощо, бесіди за цими темами, сюжетно-рольові, дидактичні, рухливі ігри з даної тематики, моделювання ситуації пожежної тривоги. Як заключний етап тижня безпеки проведено виставку дитячих малюнків «Вивчи правила безпеки, знай і завжди їх пам’ятай» та тренінг евакуації дітей і співробітників під час надзвичайних ситуацій. Тижні безпеки дитини показали, що діти відповідно до вікових особливостей, на достатньому рівні володіють інформацією про попередження виникнення пожежі, знають правила поведінки під час пожежі, стихійних лих (гроза, злива), у побуті (гра, ліки, один вдома), на вулиці (дорожньо-транспортний травматизм, праця в природі), у лісі а саме: організовано проведення занять за темами: «Бережи здоров’я з малечку», «Правилам дорожнім вчиться – завжди знадобиться», «Увага, вогонь», «Природа та надзвичайні ситуації», «Один вдома». Проведена розвага «Безпека наших малюків».
На протязі року в закладі проводяться різноманітні розваги:
- спортивні свята «Козацькі розваги», "На старт", "Як що хочеш бути здоровим- будь ним", "Гра- це радість і здоров'я", "Нехворійко".
Розвага "Правило пожежні суворо виконуйте",«Свято Миколая», "Щедрий вечір, добрий вечір", «Мамо, тато, я – спортивна сім’я», «Учися бути здоровим», «Зростаємо здоровими», "Весно, весно, что ти нам принесла?", "Правила пожежн і- суворо виконуй";
- «Літечко веселе прощавай, дитсадочок рідний, здрастуй!»; «Вітаємо літніх іменинників».
- «Наша рідна Україно!»
- «Веселе літо – здорові діти»;
- «Немає лиха, коли все тихо»;
- «Вогонь і друг – і ворог» (музична вікторина);
- «Мова рідна, співуча солов’їна» (концертна програма до всесвітнього дня рідної мови);
- «Мама і я – гармонія життя» (свято до дня матері);
- «На старт» (спортивне свято до міжнародного дня здоров’я).
ТРАВМАТИЗМУ СЕРЕД ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
Шановні батьки!
Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання — забезпечення безпеки руху пішоходів.
У попередженні дорожньо-транспортного травматизму роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на дорогах.
Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:
— не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правил дорожнього руху;
— не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, своїм прикладом не заохотити дітей;
— вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;
— на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;
— при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радити
дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;
— не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними засобами;
— вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай — спереду, тролейбус, автомобіль та автобус — позаду);
— не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом;
— не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;
— не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.
СПОДІВАЄМОСЯ, ЩО ВИ ПРИСЛУХАЄТЕСЬ ДО НАШИХ ПОРАД!
Батькам про правила та норми поведінки дітей
у нестандартних ситуаціях.
Дитина пізнає світ. Її оченята зупиняються на різних предметах - усе її цікавить. А серед розмаїття навколишнього середовища є багато такого, що за невмілого користування становить загрозу й небезпеку для життя малят. Батькам та вихователям треба навчати дошкільнят правильно поводитись у нестандартних ситуаціях з різними предметами та батькам навчати проникненню інфекцій, травмам та іншим ушкодженням.
Різні дрібні предмети часто можуть викликати травми.
- Чужерідне тіло потрапило в шлунок.
Порятунок. З’їсти кашу, хліба або картопляного пюре.
- В стравохід.
Порятунок. Відправити до хірургічного відділу лікарні.
- В око.
Порятунок. Звернися до дорослих. Ніколи не наражай свої очі на небезпеку.
- В ухо.
Порятунок. Звернутися до лікаря. Якщо потрапила комаха, треба закріпити кілька капель рослинної олії або теплої води.
- Якщо порізав руку склом.
Порятунок. Негайно промити ранку, змасти поріз зеленкою.
- Якщо ненароком ковтнув щось не те.
Порятунок. Негайно промити рот і шлунок великою кількістю води. Обов’язково звернутися до лікаря.
Для закріплення знань про правила дорожнього руху, протипожежної безпеки, належного поводження у довкіллі, можна використовувати театралізоване дійство, де відтворюються нестандартні ситуації. Наприклад: «Світлофорова наука», «Дорожні пригоди Незнайки».
План заходів щодо проведення місячника
«Увага! Діти на дорогах» з 11.11 по 18.11.2021 року
по дошкільному навчальному закладу № 199
Шановні батьки!
Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку оточуючого середовища.
Щоб вберегти дитину від біди, треба пам'ятати та дотримуватись наступних правил:
не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час;
вчити дитину користуватися дверним вічком;
не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у міліцейську форму;
вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104;
забороняється підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;
забороняється бавитися ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;
не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича;
запобігати формуванню в дитині жорстокого ставлення до тварин;
не дозволяти дражнити тварин;
не дозволам вмикати електроприлади за відсутності дорослих;
не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна;
не дозволяти визирати у відчинене вікно;
вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;
вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини.
Проявляйте витримку і навчайте дітей берегти своє життя та здоров'я!
В січні 2022 року в усіх групах були поповнені дидактичним матеріалом папки-пересувки "Безпека життєдіяльності дитини"
Коментарi